17 marca 2021

Opracowanie nowego produktu opartego na innowacyjnej recepturze kosmetyku w proszku o właściwościach myjących w kontakcie z wodą

Przedmiotem współfinansowanego ze środków unijnych projektu było zlecenie prac B+R mających na celu stworzenie nowego produktu opartego na innowacyjnej recepturze kosmetyku w proszku o właściwościach myjących w kontakcie z wodą.

W rezultacie nawiązano współpracę z jednostką naukowo-badawczą w celu opracowania produktu, a co za tym idzie – pozyskano specjalistyczną wiedzę w zakresie receptury kosmetyku oraz technologii jego produkcji.

Formuła preparatu charakteryzuje się między innymi wygodną aplikacją, jednorodnością, odpowiednią konsystencją, a także stabilnością.

Produkt wyróżnia się łatwością w użyciu w każdych warunkach. Na przykład podczas podróży transportem lotniczym nie trzeba martwić się o jego rozlanie.

Dzięki szklanemu opakowaniu z ALU nakrętką preparat jest przyjazny dla środowiska a jego ekologiczna strona ujawnia się również przy produkcji, podczas której zużycie wody zredukowane jest do minimum, ponieważ produkt w ogóle jej nie zawiera.

Ze względu na postać produktu, w jego produkcji używa się mniejszej ilości konserwantu do zabezpieczenia przed mikroorganizmami. Mniejsza ilość konserwantu z kolei zmniejsza ryzyko podrażnień skóry.

Atutem produktu jest również jego skoncentrowana zawartość, dzięki czemu pojemność opakowania może być znacznie mniejsza. Skoncentrowane składniki olejowe wykazują właściwości nawilżające i kondycjonujące skórę. Dzięki temu nawilżenie i natłuszczenie skóry po użyciu wzrasta o 20%. Skóra nie jest przesuszona jak po standardowym preparacie myjącym. Dodatkowo, produkt ma właściwości emulgujące.

Zrealizowany przedmiot dofinansowania w postaci kosmetyku spełnia niezbędne wymagania prawne. Produkt jest zgodny m.in. z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009.

  • Nazwa poddziałania: 2.3.2. Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Opracowanie nowego produktu opartego na innowacyjnej recepturze kosmetyku w proszku o właściwościach myjących w kontakcie z wodą
  • Nazwa beneficjenta: STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO-EKONOMICZNE ABSOLWENT
  • Wartość projektu: 474 288,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 327 760,00 zł
Małe słoiczki z czerwonym proszkiem
Opublikowano: 17.03.2021 09:40
Poprawiono: 18.03.2021 14:16
Modyfikujący: Sosnowska Luiza
Udostępniający: Sosnowska Luiza
Autor dokumentów: